Pn-Pt: 8:00-17.00
  • Zadzwoń

    511558711

  • Napisz

    biuro3pcenter@gmail.com

Wosk naturalny, syntetyczny, powłoka ceramiczna w auto detailingu?

Okres jesienno-zimowy to czas kiedy nasz samochód jest bardzo podatny na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Śnieg, błoto pośniegowe, sól drogowa (i inna chemia drogowa), niskie temperatury to wrogowie powłoki lakierniczej naszych pojazdów. Jednak dzięki zastosowaniu odpowiednich zabezpieczeń możemy w znacznym stopniu ustrzec kondycję lakieru od potencjalnych szkód. Warto jednak o tym pomyśleć odpowiednio wcześniej.

Woski naturalne

Najbardziej ekonomiczne z rozwiązań i bazujące na naturalnych środkach, które delikatnie zabezpiecza karoserię przed przyleganiem brudu, nadając mu przy tym większą głębię koloru.

Woski syntetyczne

Woski te są bardziej trwałe czasowo (nawet do 6 miesięcy) od naturalnych dzięki zastosowaniu składników chemicznych, a także są bardziej odporne na działanie środków myjących i niekorzystnych warunków atmosferycznych.

W przypadku obu powyższych rozwiązań należy pamiętać o regularnym ich stosowaniu – w zależności od wybranej opcji oraz o odpowiednim ich nakładaniu – tu warto zaufać doświadczeniu. Dzięki temu uda nam się stale utrzymywać odpowiednią ochronę lakieru.

Powłoki ceramiczne

Najtrwalsze i najdłużej działające rozwiązanie. Dzięki spajaniu się z lakierem i tworzeniu twardej i w zasadzie nieprzenikalnej powłoki stanowią najskuteczniejszą metodę, która może działań na samochodzie nawet do 5 lat. Ceramiki charakteryzują się bardzo wysoką odpornością na zimowe warunki atmosferyczne a także zabrudzenia innej natury – np. ptasie odchody, pyłki z drzew, kurz.

Każda z powyższych metod ma swoje atuty. Niemniej warunkiem ich jakiejkolwiek skuteczności jest właściwa aplikacja i dobór środków. Warto tu zaufać wiedzy, odpowiedniej infrastrukturze sprzętowej i kompetencjom.

Serdecznie zapraszamy do 3P Detaling Car & Wash celem przeprowadzenia konsultacji dostępnych rozwiązań i doboru odpowiedniego dla Twojego samochodu pakietu.

Autodetailing Lublin Zapraszamy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button
Cresta Social Messenger