Pn-Pt: 8:00-17.00
  • Zadzwoń

    511558711

  • Napisz

    biuro3pcenter@gmail.com

WIOSENNA ZMORA KIEROWCÓW – OWADY…

WIOSENNA ZMORA KIEROWCÓW – OWADY…

Wiosna w pełni, słońce za oknem, coraz więcej zieleni wokół – idealne warunki do podróży. I o tej porze roku ruszamy coraz chętniej, coraz dalej i w różne rejony kraju i świata… i tak do końca lata. Warunki pogodowe będą się jednak zmieniać, widoki również, ale w ciągu tych dwóch pór roku jedna rzecz się nie zmieni – odwieczni towarzysze – owady! Każdy kierowca doświadczył śladów po robalach na karoserii i reflektorach, sterczących z różnych elementów pojazdu odwłoków insektów oraz tego charakterystycznego odgłosu puknięcia w przednią szybę. Cóż, musimy sobie z tym jakoś radzić. Musimy, bo nie jest to tylko kwestia estetyki, ale to także kwestia naszego bezpieczeństwa. Ograniczona widoczność znacząco wpływa na poziom komfortu podróży oraz widoczności na drodze. Poza tym musimy pamiętać, że zaschnięte robactwo nie należy do najłatwiej zmywalnych i niejednokrotnie wymaga zastosowania poważnej chemii, a zbyt długo nieusuwane zabrudzenia z lakieru mogą powodować wżery, których usunięcie staje się praktycznie niemożliwe. Zatem usuwajmy!

Jak się zabrać za usuwanie owadów z powierzchni naszego auta?

Na początek nawilżamy pokrytą owadami powierzchnię – najlepiej z pomocą ciepłej wody i miękkiej gąbki. W kolejnym kroku użyjmy odpowiednich środków – mogą to być dedykowane do czyszczenia samochodów szampony lub specjalne preparaty do usuwania owadów. Chwilę odczekujemy po czym przecieramy powierzchnię miękką ściereczką do sucha. Jeśli jednak nie dysponujemy warunkami do takich działań, nie posiadamy odpowiednich preparatów lub po prostu nie czujemy się dobrze przy takich pracach – zdajmy się na fachowców. Większość profesjonalnych myjni samochodowych bez najmniejszego trudu poradzi sobie z takim zabrudzeniami przy jednoczesnej gwarancji odpowiedniego zabezpieczenia czyszczonej powierzchni. Dodatkowo, oddając samochód w ręce profesjonalistów możemy odpowiednio zabezpieczyć auto na przyszłość poprzez zastosowanie powłoki ceramicznej, która na pewno ułatwi usuwanie wszelkich zabrudzeń, ochroni lakier a przy tym nada świeżego wyglądu naszemu pojazdowi.

Bez względu na to kto będzie usuwał owady – róbmy to – estetyka i wartość pojazdu są ważne, ale nasze bezpieczeństwo w podróży jest bezcenne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button
Cresta Social Messenger