Pn-Pt: 8:00-17.00
  • Zadzwoń

    511558711

  • Napisz

    biuro3pcenter@gmail.com

PRZYCIEMNIANIE SZYB SAMOCHODOWYCH Lublin – CZY WARTO?

Zapomnijmy już o stereotypach z lat 90 ubiegłego wieku – przyciemnione szyby nie są żadną domeną „gangsterów”. Z atutów przyciemnionych szyb może korzystać każdy posiadacz samochodu.

Na początek jednak kilka słów o przepisach prawa. Minimalna przepuszczalność światła przez szybę czołową oraz przednie boczne nie może przekroczyć poziomu 70%. W przypadku szyb tylnych nie ma żadnych ograniczeń (oczywiście przy zachowaniu widoczności przez nie).

Jak to robimy? Używamy specjalnych folii o różnym stopniu przyciemnieni – od 30% do nawet 95%. Możliwe są także różne warianty odcieni i kolorów. Ważne jednak aby używać materiałów o najwyższej jakości dzięki czemu jakość efekt przyciemnienia będzie nam służył odpowiednio długo.

Co zyskujemy?

Bezpieczeństwo. Tak, bowiem w razie wypadku pękająca szyba nie ulega efektowy rozprysku. Fragmenty popękanego szkła są bowiem zatrzymane przez klejącą powierzchnię folii. Kolejny efekt to zmniejszenie lub nawet wykluczenie efektu oślepienia słońcem, które często potrafi nas zaskoczyć niespodziewanym refleksem w najmniej oczekiwanym momencie. Dodatkowo przyciemnione szyby zapewniają barierę przed ciekawskimi bowiem zmniejszamy możliwość podejrzenia wnętrza naszego samochodu.

Efekt wizualny. Nikt chyba nie zaprzeczy – samochód z przyciemnionymi szybami na większości robi wrażenie – staje się trochę tajemniczy, trochę prestiżowy i elegancki.

Wymiar ekonomiczny. Folia przyciemniająca, szczególnie w okresie letnim, chroni nasz samochód przed promieniami UV i ewentualnym nagrzewaniem jego wnętrza. Z kolei zimą stanowi barierę przed utratą ciepła pojazdu. W konsekwencji dużo bardziej efektywnie możemy korzystać z klimatyzacji                       w naszym samochodzie.

O czym należy pamiętać decydując się na usługę przyciemnienia szyb?

Bardzo ważne jest aby usługa została wykonana zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa. Warto, przy rozważaniu takiego działania, zaufać doświadczonym specjalistom – dzięki temu unikniemy ewentualnych uszkodzeń szyb pojazdu i możemy oczekiwać wykorzystania skutecznych                        i trwałych materiałów najwyższej jakości.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button
Cresta Social Messenger