Pn-Pt: 8:00-17.00
  • Zadzwoń

    511558711

  • Napisz

    biuro3pcenter@gmail.com

Mycie szyb w samochodzie

MYCIE SZYB w SAMOCHODZIE – niby takie proste…

Pozornie błaha sprawa – umycie szyb w samochodzie. Teoretycznie tak, a w praktyce pojawiają się komplikacje.

Zacznijmy jednak od tego co nam się wydaje. Przeświadczenie jest takie, że wystarczy płyn do szyb, papierowy ręcznik i temat jest załatwiony. Niektórzy jeszcze dokładają do tego papierowe gazety – te jednak wychodzą z powszechnego użycia i coraz rzadziej można się na nie natknąć.

Jak jednak wygląda rzeczywistość? Okazuje się, że zwykła ściereczka i/lub papierowy ręcznik oraz powszechnie dostępny płyn do szyb okazują się niewystarczalne. Większość z nas – kierowców – nie jeden raz musiała walczyć z uciążliwymi smugami, które nieustannie były widoczne na oknach pojazdu.

Zatem od czego zacząć? Zacznijmy od przygotowania odpowiednich ściereczek – tu najlepiej sprawdzają się ściereczki z mikrofibry. Kolejnym, niezwykle istotnym, elementem będzie dedykowany do mycia szyb samochodowych preparat – unikajmy „zwykłego” środka, stosowanego na co dzień w gospodarstwach domowych. Przydatne mogą się także okazać lateksowe rękawiczki, które pomogą nam uniknąć ewentualnych śladów palców i smug. Jeśli chcemy być bardzo precyzyjni możemy pokusić się o użycie lampy lub latarki LED, która pozwoli nam wyłapać zacieki i pozornie niewidoczne zanieczyszczenia.

Jak czyścimy szybę samochodową? Zaczynam od zaaplikowania preparatu na ściereczkę – nigdy bezpośrednio na szybę. Dzięki temu unikniemy osadzania preparatu na innych elementach samochodu i ewentualnych zacieków. Pamiętajmy o uniesieniu wycieraczek w przypadku szyby przedniej. Wilgotną powierzchnię wycieramy powierzchnię suchą ściereczką z mikrofibry. Na koniec niektórzy kierowcy używają preparatu hydrofobowego – tzw. niewidzialnej wycieraczki, która powoduje samoistne usuwanie wody i zanieczyszczeń z szyby a także zapewnia ochronę przed mikrouszkodzeniami.

A co jeśli i to nie pomaga? Co jeśli smugi na szybach nadal się pojawiają, co jeśli nie doczyszczamy narożników i ciągle coś się rozmazuje? Odpowiedź jest prosta – zaufajmy fachowcom. Firmy profesjonalnie zajmujące się car detailingiem na pewno posiadają odpowiednie środki czystości, odpowiednie materiały docierające i przede wszystkim bogate doświadczenie. Do tego dołączmy przystosowane do sprzątania pomieszczenia i mamy idealne rozwiązanie na czyste szyby w bezstresowy sposób.

Wybór pozostawiamy Wam!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button
Cresta Social Messenger