Pn-Pt: 8:00-17.00
  • Zadzwoń

    511558711

  • Napisz

    biuro3pcenter@gmail.com

Felgi samochodowe jak zadbać o ich stan?

FELGI – jak zadbać o ich stan

Dbasz o swoje obuwie – zadbaj także o odpowiedni stan kół swojego pojazdu. Felgi, bo o nich mowa, właśnie niczym nasze buty mogą stanowić wizytówkę właściciela pojazdu ale są także bardzo podatne na zabrudzenie. Nieustannie mają styczność z kurzem, pyłem i błotem, narażone są na działanie kamieni, soli drogowej zimą i lepkiej smoły z asfaltu latem. Do tego ciągle osadza się na felgach pył z klocków hamulcowych.

Jak zatem dbać o felgi?

Felgi STALOWE. Czyszczenie najlepiej rozpocząć od demontażu kołpaka a później samej felgi. Felgę myjemy z dwóch stron, używając przy tym specjalnego, dedykowanego płynu. Po nałożeniu preparatu należy odczekać kilka minut, po czym dokładnie spłukać wodą. Na koniec warto felgę zabezpieczyć odpowiednim woskiem, który wytworzy powłokę ochronną przed zbyt szybki zabrudzeniem.

Felgi ALUMINIOWE, ze względu na swoją delikatną strukturę dużo gorzej znoszą trudne warunki atmosferyczne – ze szczególnym naciskiem na warunki zimowe. Ten rodzaj felgi możemy czyścić wodą z mydłem oraz myjek ciśnieniowych. Należy szczególnie ostrożnie stosować różne preparaty aby środki zbyt silne nie zniszczyły powłoki felg. Ważne aby nie myć rozgrzanych felg (po jeździe lub rozgrzanych słońcem) – taka sytuacja również może doprowadzić do ich uszkodzenia.

PROFESJONALNE mycie felg

Jeśli masz jakikolwiek wątpliwości co do środków czyszczących felgi, co do preparatów zabezpieczających albo po prostu nie masz czasu lub warunków do ich czyszczenia, skorzystaj z usług profesjonalnej firmy zajmującej się pielęgnacją pojazdów. Wiedza na temat specjalistycznych preparatów i bogate doświadczenie pozwolą na dokładne oczyszczenie i zabezpieczenie każdego rodzaju felg.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button
Cresta Social Messenger